شرح حال
نوشته شده توسط حسین نعیم آبادی   
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۶:۲۹


من حسین نعیم آبادی دارای دکترای مطالعات کلامی از دانشگاه ادیان و مذاهب (URD) هستم. بستر تخصصی که به آن مشغول هستم، به طور عمده شامل تاریخ تفکر اسلامی (Islamic intellectual history) می شود. 

2011-2017
Ph.D Of Shi’a studies, Kalam
The University of Religions and Denominations (URD), Iran
2008-2011
MA of History of Islam

Baqer al-‘Olum Univ. IranVast studies and research in the history and theology of Islam with a deep understanding of Arabic philology and Islamic philosophy and expertise in research methods and methodologies, as well as interdisciplinary studies


نظرات (23)add comment

مسافر said:

0
...
سلام مسافری که عطر آشنایی توشه اش و حکایت مهربانی مرهم زخمهای سر گشوده ی سفری دور و دراز است را بپذیر. من نمیدانم وقتی که میگویند از احساس ننویس و حکایت علم و دانش پیش می کشند که چنین باش و چنان... بگذریم ...راستی حکایت علم و عشق اینقدر غریب است؟ وقتی نگاه مسافرم ازسرزمین وب نوشته هایت می گذشت چیزی مرا نگاه داشت . چیزی که وادارم میکرد به سرودن به نوشتن.. سماع جان گرد مدار چیزی در همین نزدیکی .. و شعف وصف ناشدنی حرکت...و لطافت سرشار عبور... همه برای یک چیز ...رسیدن. خوب من! پر پرواز گشوده ای .. خدایت یار.. ما همه مسافریم.
 
اوت 15, 2011
آرا: +2

محمد جواد جوادی said:

0
...
روز هایی هر چند زمستانی اما گرم در کنار اندیشه ات قدم بر میدارم
چون طلوع آینده درخشانت را در هر فصلی با هر نسیمی درک میکنم
اندیشه تو بسی دل گرم میکن مرا که آری یادگاری در تاریخ خواهد ماند که تاریخ را به عمق وجود جوانان پیوند داده باشد. آنجاست که باید گفت تو لایق ستایشی...
بیش از این نباید نوشت که دیگران دل نوشته ما را به چاپلوس نپندارند... پس ختم کلام را برایتان می نویسم:
اجرکم عند الله
 
اكتبر 02, 2011
آرا: +0

روح الله حیدری said:

0
...
سلام. من سایتتو دیدم.
خیلی زیباست
 
اكتبر 08, 2011
آرا: +0

اکبری said:

0
...
سلام علیکم استاد.تبریک فراوان خدمت شما عرض می کنم که در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستید.البته دانشگاه شما را اگر اشتباه نکنم در شهرک پردیسان قم دیده ام،همیشه موفق و موید باشید.التماس دعای فراوان از شما.
 
اكتبر 31, 2011
آرا: +1

سید محسن طباطبای said:

0
...
سلام سایت شما را مشاهده کردم زیبا،جامع و کامل است برای شما آرزوی موفقیت میکنم
 
نوامبر 04, 2011
آرا: +1

admin said:

0
...
ممنون محسن جان، آقای طباطبایی. ممنون خانم اکبری از شما. نظر لطف شماست. امیدوارم موفق و موید باشید.
 
نوامبر 06, 2011
آرا: +0

فاطمه باقری زاده said:

دسامبر 14, 2011
آرا: +0

سید مهدی طباطبایی said:

0
...
با سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیز دکترحسین نعیم ابادی. موفق باشید.
 
دسامبر 22, 2011
آرا: +0

اصغری said:

0
...
با سلام خدمت شما
من از شما یک راهنمایی می خواستم
بنده فارغ التحصیل رشته کلام از دانشکده علوم حدیث شهر ری هستم
سال گذشته درسم تمام شد و چون مدتی است که از فضای دانشگاه دور شدم چیزی برای پژوهش به ذهنم نمی رسد اگر می توانید یک پیشنهاد به بنده برای کار تحقیقاتی بدهید که به درد بخور باشد
 
مه 05, 2012
آرا: +0

admin said:

0
...
سلام خانم یا آقای اصغری.. لطفا بفرمایید که در چه مقطعی فارغ التحصیل شدید و اینکه روی چه موضوعاتی کار کردید.. دست کم اینکه بفرمایید که چه واحدهایی رو گذروندید و به کدومش بیشتر علاقه داشتید؟؟؟ تا با توجه به این مولفه ها بتونم بهتون پیشنهاداتی ارائه کنم....
با تشکر
 
مه 06, 2012
آرا: +0

اتوسا said:

0
...
سلام خدمت اقای دکتر نعیم ابادی
من فارغ التحصیل رشته تاریخ ایران اسلامی در مقطع ارشد هستم
اگه امکان داره مباحث مربوط به فلسفه تاریخ را به ایمیلم ارسال کنید
بسیار سپاسگزارم
 
ژوئن 14, 2012
آرا: +1

سید مهدی طباطبایی said:

اوت 24, 2012
آرا: +1

مهرنوش said:

0
...
با سلام !استاد شما در دانشگاه علامه هم تدریس میکنید؟
 
سپتامبر 16, 2012
آرا: +1

نعیم آبادی said:

0
...
سلام
نه خانم مهرنوش در دانشگاه علامه من تدریس ندارم.
 
سپتامبر 18, 2012
آرا: +0

ghane said:

0
...
سلام استاد گرامي بنده در رشته شيمي تحصيل كرده ام اما قصد دارم ارشد تاريخ اسلام قبول شوم لطف مي كنيد مرا راهنمايي كنيد از چه منابعي براي قبولي در كنكور سراسري استفاده كنم.
 
اكتبر 05, 2012
آرا: +0

addmin said:

0
...
سلام
براي شركت در كنكور سراسري ارشد تاريخ مطالعه تعدادي از كتاب هاي اصلي تاريخ ايران و اسلام ميتونه راهگشا باشه. به بعضي از اونها اشاره ميكنم. فرازهايي از تاريخ پيامبر اسلام،‌ تاريخ زندگاني پيامبر اسلام نوشته تاريخ پيامبر اسلام دكتر آيتي،‌ تاريخ اسلام كمبريج،‌ تاريخ ايران قبل از اسلام عبدالحسين زرين كوب (توجه بيشتر به مقدمه 140 صفحه اي اش راجع به منابع تاريخ اسلام)،‌ آثار ديگر دكتر زرين كوب البته در تاريخ مثل بامداد اسلام،‌كارنامه اسلام،‌ و يك سر هم به انتشارات سمت بزنيد و كتابچه هايي كه در مورد تاريخ حكومت ها توسط اون انتشارات چاپ شده رو مطالعه بفرماييد: كتاب هايي مثل تاريخ مغول،‌ تاريخ سامانيان،‌ تاريخ آل بويه،‌ و 4-5 عنوان مشابه ديگر.
ضمنا فراموش كردم بگم كه مطالعه تاريخ جهان دولان دولن براي بخش تاريخ جهان لازمه. هم چنين براي بخش تاريخ باستان هم كتابچه هايي رو انتشارات سمت منتشر كرده كه در عين اختصار ميتونن مفيد باشن. اسمشون رو خاطرم نيست ولي با مراجعه به اونجا راهنماييتون ميكنن.
البته حجم زياد اين كتابها شما رو نترسونه. با يك برنامه مدون و دقيق ميتونيد به راحتي از پس مطالعه اين كتاب ها بربيايد و مطمئنا كسي كه با اين حجم از اطلاعات تاريخي وارد دوره ارشد تاريخ بشه يك سرو گردن از هم دوره هاي خودش بالاتر خواهد بود.
ضمنا در عين مطالعه اين كتابها ميتونيد اگر از فرصت كافي برخوردار نيستيد از امكانات كمك آموزشي مثل فلش كارتهاي تاريخ اسلام و تاريخ ايران و تاريخ جهان استفاده كنيد.
موفق باشيد
 
اكتبر 07, 2012
آرا: +0

علی خلجی said:

0
...
سلام
سایت خوبی داری
هر چند با توجه به شناختی که از توانایی شما دارم میتونه بهتر از این هم باشه
 
آوریل 23, 2013
آرا: +0

محمد رضا فوادیان said:

0
...
سلام اقای دکتر
سایتتون را دیدم لذت بردم امیدوارم موفق باشید
 
ژوئیه 24, 2013
آرا: -1

خان بیکی said:

0
...
سلام حسین جان. امیدوارم که حالت خوب باشد. موضوع پایان نامه من راجع به تاریخ تشیع است و از شما راهنمایی می خوام در صورت امکان برام ایمیل بگذارید. متشکرم
 
سپتامبر 14, 2013
آرا: +0

خان بیکی said:

0
...
ازاینکه شنیدم دکترای دانشگاه ادیان مشغول می باشید خیلی خوشحال شدم امیدوارم موفق باشید.
 
سپتامبر 14, 2013
آرا: +0

محمد کریم نقده دوزان said:

0
...
صد سلام از من به گرمای دوصد چندان عشق
از دل و جان بر تو بادا ای گل خندان عشق
با عرض سلام و ادب محضر برادر بزرگوارم و نور دیده گانم جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج حسین آقا نعیم آبادی دامت توفیقاتة
ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری قافله سالار عشق آقا ابا عبدالله الحسین و قمر منیر بنی هاشم باب الحوائج ابالفضل العباس و شهادت چهارمین ستاره ی کهکشان امامت و ولایت امام زین العابدین حضرت سجاد و اصحاب باوفای حسین ابن علی ابن ابیطالب علیهم السلام
بدون هر مقدمه ای این حقیر به استحضار می رساند:
در سایت های مذهبی عقیدتی در حال گذار بودم که با نام شما استاد گرامی و گرانقدرم با مطالبی پر محتوی برخوردم و بسیار خرسند گشتم به لحاظ اینکه انصافأ بسیار عالی در مسیر دانش طی طریق می نمائید و ذکات معلومات خویش را چه شایسته می پردازید همانگونه که اطلاع دارید حقیر بجز عشق نسبت به اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام چیز دیگری در اختیار ندارم مگر همان محبت، که صد البته شما به همراه معرفت راستین که در گنجینه ی سینه پرورش داده و دارید.
به عقیده ی حقیر شما برادر عزیز نتیجه ی زحمات پیا پی و شب بیداری ها بهمراه مطالعات بخصوص بهره گرفتن از علمای بزرگ همانگونه که اینک ناظر آن هستیم را به لطف و کرم خداوند متعال و حمایت اهلبیت بخصوص امیرالمؤمنین علی ابن ابیطالب علیهم السلام به زودی خواهید دید انشاء الله......
وقتی متوجه شدم به غیر از تحصیلات حوزوی در مقطع دکتری در راه کسب معرفت و دانش طی طریق می کنید براستی به خود بالیدم و افتخار می کنم که شما را در این مقطع با دانشی فراتر از آن به نظاره نشسته ایم
سالیان درازی ست توفیق ملاقات و عرض ارادت به شما را نداشته ام که امیدوارم این اتفاق به زودی رخ نماید و بتوانم در مقابل وجود نازنینتان سر تعظیم فرود آورم و دستبوستان باشم خدای من گواه است همواره از پیشرفت دوستان در هر زمینه ی نیک و شایسته ای را از صمیم قلب خشنود بوده ام هستم و خواهم بود.
و از یک مسئله در رنجم آنهم اینکه خودم را به ادبیات و شعر گره زده ام و از اقیانوس معلومات راستین که همانا مذهب تشیع می باشد غافل کرده ام و تحصیل علم نمی کنم جناب آقای نعیم آبادی عزیزم امیدوارم گفتارم را باور داشته باشید که چشم و گوش و قلب بخیلی نداشته و ندارم و همیشه از اوج گرفتن سایرین خشنود گشته ام.
با توانایی های ذهنی ای که از شما برادر مهربانم سراغ دارم یقین دارم بدور از چشمان بد و نا پاک انشاء الله به زودی قلل رفیع علم و دانش را با همت بلندتان پشت سر خواهید گذاشت و باز هم انشاء الله بر مسند عالمان و عاملان بزرگ دوران ها و روزگار تکیه خواهید زد چرا که شایستگی اش را دارید.
تملق نمی گویم احساسات حقیقی درونم را بیان می کنم امیدوارم مطلبم را دوستان فرزانه ی شما نخوانند چرا که حقیقتأ خوف آن دارم که به بیسواد بودنم پی ببرند همین الان که این جمله از ذهنم گذشت به یاد داستانی افتادم که حتمأ شما عزیز گرانمایه آنرا بهتر می دانید چکیده اش را تعریف می کنم تا اینکه متوجه عرضم بشوید:
روزی یک شخص بی خردی (احمق) از عالمی بزرگ تعریف و تمجید می کرد، خبر تمجید آنشخص به آن عالم و دانشمند رسید عالم شروع کرد به گریستن پرسیدند چرا پریشان حال شدید فرمود: حتمأ حرکت یا کاری که خوش آیند اوست از من سر زده و از کارم خوشش آمده و حال به تمجیدم زبان گشوده.
جناب آقای نعیم آبادی برادر دلسوز و مهربانم امیدوارم سخنان حقیر را مصداق این مثالی که عرض شد بر نشمرید و یقین حاصل کنید که از صمیم قلب چونان برادرم شما را و بخصوص ابوی جلیل القدرتان حضرت آیت الله نعیم آبادی را دوست می دارم و از حی لا یزال خواستارم ابتدا سلامتی کامل به شما عنایت کند و همواره در تمام امور پناه و پشتیبانتان باشد...آمین
جناب حجت الاسلام نعیم آبادی گرامی در صورت صلاح دید کامنتی که نگاشته ام را تأیید نفرمائید و یا ویرایش فرمائید.
مخاطبم شما برادر ارجمندم هستید که سخنم را بیان کرده ام.
با آرزوی همواره برقراریتان
و صل الله علی سیدنا و مولانا ابوالقاسم محمد و آله الطیبین و الطاهرین والمعصومین
احترامأ
محمد کریم نقده دوزان
__________________________

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

http://www.marizad.ir
 
نوامبر 15, 2013
آرا: +0

حسين نعيم آبادي said:

0
...
سلام محمد جان
نامه سرشار از محبت و البته مثل هميشه اديبانه ات من رو بسيار مسرور كرد خصوصا اينكه سال ها است موفق به زيارتت نشدم. از اخوي گرام احوال پرس شما بوده ام. اما من هرگز لايق اين همه لطف و محبت شما نيستم. اگر توفيق ظاهري هم باشد تنها به لطف خداوند بوده. به اميد ديدار شما.
سپاس فراوان
 
نوامبر 17, 2013
آرا: +1

منصوري said:

0
...
سلام استاد معزز
سايتت‌رو ديدم، زيباست. از مطالبش در مورد يونس بن عبدالرحمان استفاده كردم.
از شما بسيار سپاسگزارم.
 
ژانویه 13, 2014
آرا: +0

نوشتن نظر
كوچكتر | بزرگتر

busy
آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۷
 
info@hnaeimabadi.ir: تماس با ما
Copyright © 2020. hnaeimabadi.com. Designed by Patxulaev Behros- Getpanel.com